• 70°

Jemison Elementary School Honor Roll

First grade

All A’s

Ashley Adams, Christiane Aldana, Khalijah Andrews, Julio Axol-Roamn, Zech Bazzano, Jasmine Beane, Grace Ann Biel, Brantley Bishop, Connor Bishop, Seth Bittle, Matt Brasher, Levi Burchfield, Jocob Burnett, Raven Busby, Chance Caputo, Bethany Coffee, Camden Cummings, Halley Davis, Erin Deavers, Yahir Delgado, Alex Dewitt, Cole Elrod, Sydney Espinoza, Caeden Forbach, Ava Franklin, Elizabeth Franklin, Sierra Gaines, Livie Galloway, Dillan Garza, Mary Haysley Gillespie, Bella Gilliland, Ruben Gonzalez, Lacey Gothard, Tyler Gothard, Cole Gray, Brody Griffin, America Gutierrez, Jason Gutierrez, Jackson Hallmark, Jadia Harris, Natalie Harris, Carson Hayes, Canaan Henderson, Gracie Henry, Harrison Hilyer, Haylee Ingram, Quinn Jackson, Abigail Johnson, Jacob Knight, Tristan Lee, Patrick Littleton-Gadberry, Emily Loggins, Margarita Lopez, Tayler Lowery, McKenzi Luster, Destiny Mann, Austin Mathis, Kristopher McAnally, Julie Ann McNair, Grace Means, Juliet Mendoza, Jillian Miller, Logan Mitchell, Jacob Monks, Michael Nance, Makayla Nemec, Emily Pena, Lia Perez, Michael Perez, Kasey Phillips, Josh Plier, Luke Porter, Halie Powe, Nathan Quesenberry, Kayla Ray, Laken Ray, Alexis Redd, Skylar Reeves, Chrissy Rhea, Gracie Schrader, Kelsey Scott, Chance Seagle, Makalaii Skinner, Austin Smith, Brisco Smith, Claire Smith, James Smith, Jimmy Smith, Julieta Smith, Armani Sowell, Jacob Teal, Gauge Thompson, Braden Tillery, Karley Tillery, Demi Tolison, Jackson Tucker, Brianna Wakefield, Ryan Walden, Caleb Webb, Brooke West, Heather Wood, Damon Wright.

A’s and B’s

Jose Adame, Sebastian Almodovar, Hayden Anderson, Estefany Arguello, Emily Baker, Angel Benites, Kathryn Blow, Xavian Bryant, Braeden Calvert, Gissell Delacruz, Tyler Elliosn, Lorenzo Garcia, Nate Gatson, Maverick Gentry, Hayden Hilery, Brantley Hood, Emily Hoyt, Dante Juarez, Haileigh Kimbrel, Roselyn Lopez, Austin Loyd, Luz Malpica, Danelyn Martinez, Fernanda Medina, Gage Mims, Kentera Mitchell, Makalub Price, Macey Robinson, Luis Robles, Guadalupe Rosas, Hayden Rothe, Tiyona Sanders, McKenzie Sauer, Haily Schoener, Luz Serrano, Elijah Simon, Payton Vanderslice, Ashley Walker, Katlyn Walker, Conner Wilhite, Baylee Woodall, Kaylin Woodall.

Second grade

All A’s

Luke Alexander, Terra Anderson, Bladimir Angel, Nathan Bailey, Adriane Beavers, Austin Black, Kinley Bolton, Eli Brasher, Austin Brown, Carson Brown, Xavier Cartwell, Ben Champagne, Braden Compton, Cameron Crabb, Zully Delvalle, Harmony Demissie, John Doaks, Bronson Dufrene, Allison Edge, Hannah Ellison, Jose Flores, Ivonne Garcia, Jailyn Giddens, Humberto Guajardo, Caitlyn Harris, Ryan Harris, Jack Hayes, Caleb Hobbs, Sarah Jones, Anna Kendrick, Matlie Lawrence, Karla Mancilla, Gabriela Marquez, Colin Meeks, Yanet Melchor, Brenda Mendoza, Eric Mitchell, Luke Mitchell, Oscar Mondragon-Flores, Courtney Moore, Deven Moore, John Moore, Madeline Morris, Victoria Olguin, Addyson Plier, Brianna Poe, Cody Posey, Audrey Price, Adriana Quinilla, Isaac Ramirez, Jason Rico, Jewelianna Rodriguez, Dallas Sadler, Christian Simpson, John Lewis Smith, Sammi Snipes, Christopher Tolbert, Alex Torres, Tarun Varner, Caitlin Waddell, Madison White, Cole Wilson, Keeli Wolson, Austin Wyatt.

A’s and B’s

Antonio Abarca Flores, Ricky Absher, Bryan Angel, Brandon Bacenas, Georgia Belligan, Tyler Brasher, Dustin Buendtner, Robin D. Burnette, Yahir Cabrera-Salazar, Taylor Carden, Jacob Cleckler, Macaleb Collum, Emilee Culver, Kameron Dawson, Adamaris Delgado, Ashley Drinkard, Maria Flores, Lane Golden, Jocelyn Guizar, Katie Haggard, Zyon Hardnett, Brianna Headley, Angie Hernandez, Ashlee Hilyer, Natalie Hoyt, Kylie Hutton, Evelyn Jacobo, Gema Juarez, Logan Kiefer, Camron Kimbro, Jacob Lane, Natalie Larocca, Derick Lowery, Arturo Malpica, Jase Marshall, Rilee Martin, Wendy Martinez, Wendy Martinez, Hayden McCullough, Adrianna Newson, Lynealya Nunn, Laisha Pinon, Roger Price, D’Andre Ray, Jaden Rhinehart, Kody Robinson, Tylan Rudolph, Ryan Scales, Austin Scott, Brooke Smith, Logan Snipes, Chanse Swack, Michael Taylor, Blaze Thompson, Marifer Valencia, Angela Vazquez, Carlos Villeda, Paisley Walker, Kaitlyn Zanella-Roberts.

Third grade

All A’s

Keith Adams, Dylan Benton, Elizabeth Bice, Leah Brackin, Tosha Burnett, Jackson Burnette, McKenzie Cleckley, Bentley Cross, Cassidy Dansby, Chloe Eddins, Hannah Ellison, Caroline Foote, Jesus Garcia, Noah Gilliland, Autumn Gilreath, Grayson Graves, Mason Hadden, Jacob Hallman, Tucker Hilyer, Eysiiala Jones, Destiny Kelly, Taylor Lane, Chase Lang, Jonathan Lowery, Damion Martin, Bree Morris, Mattie Pace, Kelsey Porter, Jacob Tyler Ray, Nicolas Ray, Jessica Robinson, Courtney Rogers, Alex Schrader, Gentry Scott, Tyler Scott, Jacylin Smith, Jordan Smith Emily Smitherman, Morgan Smitherman, Jasmine Stanley, Colin Tillery, Tori Tucker, Anna Walling, Emma Weaver, Tyler Wright, Briana Watson.

A’s and B’s

Brittany Alonso, Alana Alverson, Elijah Bittle, Bryanna Blackmon, Makilah Bryant, Conner Bullock, Savannah Busby, Austin Byars, Tyler Chapman, Hannah Grace Childress, Ja’Lessia Childs, Christopher Christensen, Zac Clark, McKinnley Collumn, Christian Connell, Shelby Crowson, Isabel Cruz, Payge Davis, Brooke Endress, David Fernandez, Jared Fisher, Asia Flores, Sendy Flores, Colton Forester, Morgan Fowler, Emily Fricke, Grayson Gann, Brandon Garcia, Emmanuel Garcia, Sara George, Graci Golden, Daphne Gonzalez, Jacob Harris, Jadelyn Hatch, Bradley Headrick, Jasmine Ingram, Katie Ingram, Cierra James, Tashyra Johnson, Dawson Jones, Julia Kiefer, Sairah Kilgore, Morgan Langston, Braden Lawley, Tiffany Lemley, Daniel Martin, Clyde Mathis, Junithan McCall, Kimberlee Nieto, Monserrath Olarte, Keneth Orozco, Anna Patterson, Sha Kyia Pierce, Madeline Rhudy, Phoenix Roper, Autumn Smith, Bray Smith, Gracie Smith, Stormy Smitherman, Anna Speakman, Reace Thompson, Ethan Thrash, Austin Tolbert, Antonio Verastgui, Alexis Vernon, Alisha Weir, Braylen Woodruff.

Fourth grade

All A’s

Elian Alvarez, Jacob Beal, Brittany Bice, Ashlyn Blankership, Suzie Blue, Dakota Brown, Tyra brown, Tyler Brown, Shianne Conn, Tanna Curtis, Kinsley Davidson, Megan Deavers, Zachary Dixon, Johniya Doaks, Christie Dutton, A. J. Eaves, Emily English, Erristen Evans, Patrick Gentry, Wesley Gore, Daniel Green, Jordan Hallmark, Austin Harris, Colin Hayes, Madison Isbell, A. J. Jackson, Casey Jones, Hunter Knight, Hunter Lowery, Maria Maldonado, Lia McAnnaly, Braden McDaniel, Callie Morris, Madison Nemec, Destiny Norris, Keegan Pate, Jason Perez, Johana Perez-Moreno, Patrick Pickett, Taleshia Ramsey, Bella Rowland, Blake Smith, Lane Smith, Jaren Swindle, Jarred Taylor, Jake Thrash, Laurin Tillery, Margaret Torres, Lauren Tucker, Victoria Weir, Gabe Wilson, Kyla Wilson, Makenna Wiseman, Logan Woodley, Kathy Yaras.

A’s and B’s

Marissa Adams, Christopher Aldana, Jacob Anderson, Hailey Bice, Cassie Black, Jose Campose, Chance Caraway, Andrew Carlisle, Shilah Conn, Sean Connell, Jacob Crabb, Hope Creamer, Peirston Dixon, Caleb Driskill, Isaiah Dupree, Heath Edge, Brynn Elliott, Mia Ellis, Felix Flores-Rodella, Breagan Franklin, Abraham Garcia, Juan Garcia, Deborah Garrett, Jasleigh Glass, Haley Haggard, Carlos Hernandez, Dylan Hill, Ashton Hobbs, Courtney Hyde, Michael Johnson, Preston Johnson, James Jurgens, Madison Kimbro, Garrett Ledbetter, Adan Lowery, Madeline Manning, Sean Martin, Aurelia Martinez, Dylan McCombs, Mackenzie Mizzell, Madyson Mizzell, Haley Moore, Alexis, Murphy, Sergio Nava, Kaleb Nemec, Tanisha Nunn, Abigael Perales, Brandom Pimentel, Daniela Pinon, Yoeth Pinon, Melaney Pope, Tanner Porter, Preston Porter, Ashley Porter, Camryn Pritchard, Grayson Ray, Christopher Rico, Alexandria Sauer, Katelin Small, Samantha Smith, Jaray Smitherman, Kiara Steele, Chris Williams, Brianna Woodall, Kaytlen Woodruff, Kasey Zell.